Organize Sanayi Bölgesi 1. Sokak No:7 Söke / AYDIN

+90 537 440 07 70

info@karaoglutarim.com

+90 256 518 12 41

Organize Sanayi Bölgesi 1. Sokak No:7 Söke / AYDIN

Vizyonumuz

Katma değeri yüksek yenilikçi makinalar üretmek.

Misyonumuz

Çiftçilerimizin karlı ve verimli tarım ürünleri elde etmelerini sağlamak için ilaçlama sap ve dal parçalama makinaları ile membranlı pompaları beyin ve yürek imecesiyle üretmek.

Hakkımızda

Karaoğlu Türkiye’nin batı kıyısı Söke’de bulunan bir aile şirketidir. Şirket bitki koruma için yüksek kaliteli tarımsal püskürtücüler ve  Atomizörlerin üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirketin kurucusu Mehmet Hayri Karaoğlu, 1926 yılında pulluk üretim atölyesinde usta olarak çalışmaya başlamıştır. Sahada 21 yıllık deneyiminden sonra, 1947’de Karaoğlu’nun hikayesinin başlamış olduğu kendi atölyesini açmıştır. Şirket, iki oğlu Arif ve Akif Karaoğlu, yeni ürünler üretmek ve tüm Türkiye pazarını genişletmek amacıyla bu işi devralana kadar saban ve römork üretmiştir.

Bu dönemde en büyük değişiklik ilk tarımsal püskürtücünün yapıldığı 1976’da gerçekleşmiştir. Tarımsal mekanizasyondaki gelişme, Karaoğlu’nun Türkiye’de tarım sektörünün en büyük markalarından biri olmasını sağlamıştır. Şirketimiz 2017 yılından bu yana, tarım dünyasının geleceğine hevesle üçüncü nesil aile üyelerimiz tarafından yönetilmektedir. Dahası, bizi bugünden bir adım daha ileri götürecek inovasyonun gücüne inanmaya devam etmekteyiz. Yeni üretim alanımız 5000 m2’yi kapsıyor ve yenilikçi, uygun maliyetli çözümler sağlamak için üretim hattımızı sürekli geliştiriyoruz. Ürün gamımız farklı tipte asılır ve çekilir atomizörler (400-2000 lt), tarımsal püskürtücüler (400-5000 lt), membran pompaları ve sap parçalamalardan oluşmaktadır.

Membran pompalarımız tamamen firmamız tarafından tasarlanmıştır ve tüm parçaları fabrikamızda üretilmektedir. Başarılı bir haşere kontrolü, çevreyi ve doğayı etkileyebilecek minimum kimyasal dozajı kullanarak elde etmek için kullanılabilir. Bu nedenle, doğru püskürtücülerin seçilmesi çok önemlidir ve bu ekipmanın kalibrasyonu bu işlem sırasında kritik bir noktaya sahiptir. Püskürtücülerimize ek olarak, sap parçalamalrın toprağa besin sağlamada da önemli bir işlevi vardır. Bu ekipman hasat mevsiminden sonra bitki kalıntılarını karıştırarak toprağa besin sağlar. Bu uygulama kullanıcıya bir sonraki mahsul sezonu için bitki üzerindeki zararlı kalıntılarının gelişmesini önlemeye olanak tanır. Yılların verdiği tecrübe; bayilerimiz ve çiftçilerle yakın temaslarımız sayesinde müşterilerimizin isteklerini karşılamak için makinelerimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimiz bizim için çok değerlidir, bu nedenle onlar için mükemmel bir satış sonrası hizmet sunuyoruz. Maksimum müşteri memnuniyeti yaratmak için bilgi ve tecrübemizi gururla paylaşıyoruz